Szkolenie „Rynkowa Wartość Nieruchomości – przykłady wycen”, które odbyło się w dniach 17-19.10.2019 r. w Karpaczu

W dniach 17-19 października 2019 r. w Karpaczu w hotelu Hotel ARTUS*** Prestige SPA, w Karpaczu czynnie uczestniczyłem w XV edycji ogólnopolskiego szkolenia „Rynkowa wartość nieruchomości – przykłady wycen”, gdzie wygłosiłem wykład pt. „Operaty sporządzane na potrzeby postępowania egzekucyjnego i upadłościowego”.

Celem wykładu było zwrócenie uwagi na niektóre z problemów wynikających podczas wykonywania czynności biegłego rzeczoznawcy majątkowego dla potrzeb postępowania egzekucyjnego z nieruchomości. Sposób wyceny nieruchomości na potrzeby postępowania egzekucyjnego obejmujące użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika przez pryzmat wartości tych praw oraz sposobu i terminu ich ujawnienia jak również przysługującym tym prawom pierwszeństwo przed wszystkimi hipotekami budzi wiele wątpliwości i wymagało omówienia.

Poza wskazanymi we wstępie zagadnieniami, zostały omówione:

  • Relacje zachodzące między operatem szacunkowym a sporządzonym na jego podstawie opisem i oszacowaniem nieruchomości w toku prowadzonej egzekucji.
  • Upływ zbyt długiego okresu pomiędzy opisem i oszacowaniem nieruchomości a terminem jej licytacji w kontekście sprzeczność występująca pomiędzy utrwalonym w orzecznictwie poglądem, że sam upływ czasu nie pociąga za sobą potrzeby dokonania dodatkowego opisu i oszacowania nieruchomości, a treścią art. 156 ust. 3 GospNierU, ograniczającej czas, w którym operat szacunkowy może zostać wykorzystany do 12 miesięcy.
  • Podatek VAT przy sprzedaży egzekucyjnej z nieruchomości.
  • Odpowiedzialności cywilna biegłych sądowych dokonujących wyceny nieruchomości w postępowaniu egzekucyjnym.
  • Operaty sporządzane na potrzeby postępowania upadłościowego.

 

 

Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
lynda course free download
download mobile firmware
Free Download WordPress Themes
download udemy paid course for free

Poprzedni
Następny